blueair

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

Timisoara
schrieb am 10.06.2013, 10:30 Uhr
incerc sa scriu cit mai frumos si politicos de "nenorocitii" astia de la compania asta de K ...cum sa-i spun?....stiti voi....seful lor este la puscarie,fost "baiat destept",urmatorii daca nu schimba nimic in comportamentul personalului, in a lua si respecta citeva legi omenesti,normale,legale il vor urma si ii vor tine companie "fostului" sef al acestei "sanatoase"companii de zbor.Personalul care se afla in alte tari cu personalul care se afla la Otopeni nu au aceleasi legi?
TIP sau idei(aveti nevoie):cautati sa aveti sau sa angajati personal mai putin "colorat" si asa ne vad toti: brazilieni, mexicani ,turci, somalezi si alte natii "colorate", mai putine "pasari din alea care" care le-am gasit "goagal",mai exact pe vikipedia ,se numesc ciori, cautati, nu este greu de gasit, avem fete si femei foarte frumoase in Romania.
Ceea ce s-a intimplat zilele trecute pe aeroportul din Otopeni nu se vede in nici un colt al lumii asa ceva,nici chiar in Mexic, Brazilia, Costa Rica, Cuba,Dominikanische Republic si alte tari pe pe care altii le cred "necivilizate",urit, urit ....multa lume o sa se intrebe ce s-a intimplat,stiu cei de la compania numita mai sus, mai exact compania de K... ce s-a intimplat, banuiesc ca s-a informat totul la sefii cei mari sau mai bine la viitorii"baieti destepti" dar de fapt nu cred ca o sa le pese de cei 55 de euro care sau luat cu "japca" de catre peronal pentru cele 200-400 grame in plus la bagajul de mana.Peste tot in toata lumea ai dreptul la un bagaj de mana,care depinde ce companie cite kg sa aiva si o geanta(femei) si o geanta cu un laptop(femei si barbati). Va rog sa-mi spuneti ce se poate lua intr-o valiza de dimensiunile 100x80x30 in afara de haine si incaltaminte cind mergi intr-un concediu, nu am incercat si nu cred ca cineva v-a putea intoduce intr-o valiza acea greutate "stas" de 32 de kg. Daca venim de la capsuni, de la cules de mere , de la cintat tot nu putem face aceasta greutate.Chestia asta este facuta cu "justa" ,asa se cheama cuvintul? Data viitoare am sa pun caramizi int-o valiza de dimensiunile astea dar am o intrebare, de fapt doua: ce companie din lumea asta are greutatea asta la un singur bagaj de cala? si a doua: nu va ginditi la personalul care incarca si descarca aceste bagaje?
As dori ca cei de la companie sa reflecte asupra acestor doua intrebari sau daca are timp sa mearga si sa descarce aceste valize de 32 kg intr-o zi la aeroport si mi-as dori si mai mult ca toti calatorii sa aiva bagajele cu aceasta greutate "stas"
NO COMMENT....o zi buna celor care au fost "arsi" de ei...

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.