Social Media und die (ex) Rumänen

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

lucky_271065
schrieb am 25.08.2011, 21:40 Uhr
"Der Wähler fragt" - Sketch von Loriot

www.youtube.com/watch?v=msizyUXR-no&feature=related
Mircea32
schrieb am 06.09.2011, 00:53 Uhr (am 06.09.2011, 01:02 Uhr geändert).
Mestere Serban ia de-aici si citeste ce ne zice nenea sibihans:

http://www.siebenbuerger.de/forum/allgemein/1579-bannungen-nach-dem-abfall-des/seite9.html

Astia-s niste sovini si niste rasisti innascuti si de neschimbat, de needucat.
Asa a fost crescut si educat neam de neamul lor.
Vezi ce inseamna sa ai scoli in "propria" limba ?
gerri
schrieb am 06.09.2011, 07:44 Uhr (am 06.09.2011, 07:50 Uhr geändert).
@ Mircea,daca nu existau scolile in limba "lor proprie" nu aveaţi voi primii invaţatori....
Deci nu voi aţi permis infiintarea lor,deoarece erati inca pe drum cu turmele din Rumelia spre păşunile la poalele carpaţilor.Deci, ciocu mai mic!
TAFKA"P_C"
schrieb am 06.09.2011, 08:31 Uhr
Astia-s niste sovini si niste rasisti innascuti si de neschimbat, de needucat.
Asa a fost crescut si educat neam de neamul lor.
Vezi ce inseamna sa ai scoli in "propria" limba ?

Bai “Paunescu” pentru handicapati, dar pe tine ce te …. grija de nemti? Ai vreo misiune speciala, ca tot dai tarcoale pe-aici? Ceva de genul “educational”? Tu esti cam nesimtit de felul tau! Mai lasa-te de chestii slabe si veze-ti de treaba omule, ca nu prea dai semene de educatie la “nivel inalt”. Esti cam "germanofob" tovarase, ca domn nu pot sa-ti spun!
popescu
schrieb am 06.09.2011, 10:18 Uhr
Bai “Paunescu” pentru handicapati,
Wer sind mit dem "handicapati" gemeint?
TAFKA"P_C"
schrieb am 06.09.2011, 10:55 Uhr
Icke weeß et nüscht! Ick lass mir doch nich über'n Nuckel ziehen.
popescu
schrieb am 06.09.2011, 11:06 Uhr
Tafka
In etwa:
Woher soll ich wissen was ich Denke, bevor ich höre was ich sage? ?
gehage
schrieb am 06.09.2011, 11:54 Uhr
zitat: "Wer sind mit dem "handicapati" gemeint?"

fühlt sich da schon wieder jemand angesprochen...?

nichts für ungut...
popescu
schrieb am 06.09.2011, 12:00 Uhr
Ich meine TAFKA hätte sich selbst angesprochen, hat es nur nicht gemerkt.

Alles für Gut.
TAFKA"P_C"
schrieb am 06.09.2011, 12:35 Uhr
popescu,

welch ein Glück für diese Welt, dass du so pfiffig bist! Beim JA-Wort scheinst du es noch nicht gewesen zu sein! Bist aber wohl noch lernfähig.
Mynona
schrieb am 06.09.2011, 17:45 Uhr
Wer sind mit dem "handicapati" gemeint?

Alle,die sich angesprochen fühlen.....

Welcome back pavel :-)
popescu
schrieb am 06.09.2011, 19:40 Uhr
TAFKA:
Meinen Sie mein:
Ganz prinzipiell:
Es gibt keine guten Menschen! Manchmal bemerkt man es nur zu spät, z.B. nach dem JA-Wort.

Wieso glauben Sie ich hätte mich auf mein Ja-Wort bezogen?
Es geht zwar niemanden was an, aber ich hatte mit meinem JA-Wort richtig Glück.
Mircea32
schrieb am 07.09.2011, 00:06 Uhr
"Bai “Paunescu” pentru handicapati, dar pe tine ce te …. grija de nemti? Ai vreo misiune speciala, ca tot dai tarcoale pe-aici? Ceva de genul “educational”? Tu esti cam nesimtit de felul tau! Mai lasa-te de chestii slabe si veze-ti de treaba omule, ca nu prea dai semene de educatie la “nivel inalt”. Esti cam "germanofob" tovarase, ca domn nu pot sa-ti spun!"


Ţarane, te apelez asa caci de la "domnie" ne-ai exclus iar ca tovaras, nu am pascut vacile impreuna in luminisurile Cibinului. Deci ţarane, ca sa fiu geramanfob, trebuie sa fi spus ceva ca atare despre germani, ceea ce nu am facut.

Iar ca as fi un "Paunescu pentru handicapati", numai ca va scriu parerea, esti dur cu toti ceilalti de aici pe care-i incluzi in maiastra-ti sintagma.

In fine, nu m-am asteptat la prea multa stralucire a spiritului, dupa toate interventiile pe care le-am citit.
TAFKA"P_C"
schrieb am 07.09.2011, 09:10 Uhr
… nu am pascut vacile impreuna in luminisurile Cibinului.
Bre vacar junior, esti cam analfabet, ca nu scrie nici unde, ca sunt din Zona Cibinului.


Deci ţarane, ca sa fiu geramanfob, trebuie sa fi spus ceva ca atare despre germani, ceea ce nu am facut.
si pe langa asta mai ai si memoria scurta, agricultorule, ca nu prea mai stii ce ai scris mai-nainte! Sa-ti reamintesc??? Ia citeste:

Asa a fost crescut si educat neam de neamul lor.
Mircea32
schrieb am 07.09.2011, 09:17 Uhr (am 07.09.2011, 09:17 Uhr geändert).
Ţărane,eşti greu de cap, eu poate am scris acolo despre saşi, dar în nici un caz despre germani!

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.