Rumänien heute

Kostenlos Registrieren Suche | Forenregeln | Hilfe | Beiträge dieses Themas abonnieren

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

Seite 1022 von 1022 |< · · [1019] [1020] [1021] [1022]

gerri
Erstellt am 06.07.2017, 07:49 Uhr
@ Besser gesagt, Rumäniens "Zweiseitigkeit". Sie hatten immer zwei Regierungsgruppen parat,für jede Kriegsteilnehmerseite.Auf die Art kann man auch überleben.

_Gustavo
Erstellt am 17.07.2017, 22:18 Uhr
Victor Pitigoi kann wunderbar mit der rumänischen Sprache zaubern. Seine Beiträge zur aktuellen politischen Situation in Rumänien lese ich sehr gerne. Hier ein Beispiel:

Bani din piatra seaca si iepurii din palaria goala a PSD

Experienta arata ca electoratul nostru adora sa fie mintit. Altfel, orice om cu scaun la cap si-ar da seama de la inceput ca nu poti majora spectaculos salariile si pensiile, concomitent cu desfiintarea si mai spectaculoasa a 102 impozite si taxe, cele din care statul ar trebui sa plateasca pensii si salarii.

gerri
Erstellt am 18.07.2017, 12:07 Uhr und am 18.07.2017, 12:09 Uhr geändert.
@ Der Flughafen in Kronstadt....

Ziarul : "Buna ziua Brasov"

WOLFGANG WITTSTOCK, UNUL DIN CEI 5 MEMBRI AI COMISIEI AEROPORTUL:
„Dacă există cadru legal, aş fi de acord cu concesionarea aeroportului către un operator privat”

Wolfgang Wittstock a amintit că este cel mai vârstnic consilier judeţean, el fiind preşedintele şedinţei în care s-a constituit deliberativul judeţean rezultat în urma alegerilor locale din 5 iunie 2016. „Observând că sunt cel mai vârstnic consilier judeţean, am ajuns la concluzia că este timpul să mă retrag, astfel că la alegerile din 2020 nu voi mai candida pentru un nou mandat”, a anunţat consilierul.

Seite 1022 von 1022 |< · · [1019] [1020] [1021] [1022]

Kostenlos Registrieren Suche | Forenregeln | Hilfe | Beiträge dieses Themas abonnieren

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

Registrieren! | Passwort vergessen?
Impressum · RSS · Banner · Forenregeln · Nutzungsbedingungen · Datenschutz