Rumänien heute

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

jodradek
schrieb am 16.04.2014, 17:48 Uhr
Verifică pe etichetă dacă este fabricat în România şi cumpără cu încredere, pentru că este de calitate bună şi la un preţ decent. Ai încredere că gestul tău simplu are urmări pe care nu le-ai fi crezut cu putinţă.



Link
Friedrich K
schrieb am 16.04.2014, 17:57 Uhr
România va fi aşa cum ai visat şi sperat tu întotdeauna să fie, cunoscută şi respectată peste tot în lume.
Visele legate de Romania, chiar si cele decente, s-au dus pe apa simbetei.
jodradek
schrieb am 16.04.2014, 17:58 Uhr
Visele legate de Romania, chiar si cele decente, s-au dus pe apa simbetei.

Es tut mir leid für Sie.
Friedrich K
schrieb am 16.04.2014, 18:10 Uhr
Du mich auch, ...
jodradek
schrieb am 16.04.2014, 18:35 Uhr
Mesajul lui Traian Băsescu pentru Republica Moldova: Dacă vreţi să ne unim, sunaţi la Bucureşti şi se va întâmpla

Link
getkiss
schrieb am 16.04.2014, 19:27 Uhr
Fals.
Sunaţi la Moscova...

sentimentul unionist există printre locuitorii României, dar nu şi printre cei din Republica Moldova.
gerri
schrieb am 16.04.2014, 19:32 Uhr (am 16.04.2014, 19:34 Uhr geändert).
"Cetăţenii Republicii Moldova nu doresc unificarea celor două state româneşti şi ea nu se poate face cu forţa, decât un act de voinţă al cetăţenilor de pe ambele maluri ale Prutului”, a spus Traian Băsescu, adăugând că această voinţă există deocamdată doar pe un mal al Prutului."


@ Ei nu vor să ajungă o regiune oarecare in Romania Mare, jupuita ca Ardealul, de Bucureşti.
jodradek
schrieb am 16.04.2014, 19:33 Uhr (am 16.04.2014, 19:34 Uhr geändert).

Basescu, Crin si Ponta naufragiaza pe o insula pustie.
Aflati pe plaja, Crin se erijeaza in conducator al grupului si propune ca fiecare sa o ia in alta directie ca sa-si mareasca sansele de a gasi resurse pentru supravietuire.
Se despart: Crin merge ce merge prin padure, cauta, ciuleste urechile, dar degeaba! Nici urma de ceva comestibil, cat de cat.
Intr-un final, ajunge intr-un luminis, in care Basescu deja isi facea un gratar! Fericit, se duce la el si il imbratiseaza!
- Bravo, Basescule! Mai Traiane, eu intotdeauna te-am admirat. Stii sa te descurci in orice situatie, se vede ca ai fost marinar. Ce mai, esti tare! Auzi, intre noi fie vorba, mie Ponta asta nu mi-a placut niciodata!
La care Basescu raspunde sec:
- Nu-ti place, nu mananci!

Friedrich K
schrieb am 16.04.2014, 19:35 Uhr
Verifică pe etichetă dacă este fabricat în România şi cumpără cu încredere, pentru că este de calitate bună şi la un preţ decent. Ai încredere că gestul tău simplu are urmări pe care nu le-ai fi crezut cu putinţă.


Fabricat in Romania - calitate buna la un pret decent
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild

TAFKA"P_C"
schrieb am 16.04.2014, 20:11 Uhr
Verifică pe etichetă dacă este fabricat în România şi cumpără cu încredere, pentru că este de calitate bună şi la un preţ decent. Ai încredere că gestul tău simplu are urmări pe care nu le-ai fi crezut cu putinţă.
Worauf wartest du noch? Auf nach Rumänien.
_grumpes
schrieb am 16.04.2014, 20:20 Uhr
Fabricat in Romania - calitate buna la un pret decent

Im Juni ist eine Angeltour an der Ostsee mit Freunden geplant.
Das wäre die Show schlechthin
Friedrich K
schrieb am 16.04.2014, 20:32 Uhr
Das wäre die Show schlechthin
Schlag zu Junge - endlich hast du Gelegenheit etwas für deine Fatterlandt zu tun:

România va fi aşa cum ai visat şi sperat tu întotdeauna să fie, cunoscută şi respectată peste tot în lume.
Şi asta pentru că astăzi, tu ai facut un gest simplu, ai cumpărat fabricat în România.


Kleine Geste, große Wirkung - der aurel (Jo da Drek) wird dich in sein Abendgebet mit einschließen.
gerri
schrieb am 16.04.2014, 21:01 Uhr (am 16.04.2014, 21:10 Uhr geändert).
Ziarul Monitorul Expres:16.04.2014

Trăieşte numai cine plăteşte
Spitalele nu vor mai fi obligate să asigure toate tratamentele necesare bolnavilor.

Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
http://www.imgbox.de/users/public/images/09zrSNwdNs.jpg
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild


Autor: Mihaela Grădinaru, 15.04.2014
• Noul pachet de servicii medicale va intra probabil în aplicare numai după 1 mai, deşi actualul pachet de servicii de bază a expirat teoretic la 31 martie

Ministerul Sănătăţii vrea să legalizeze practica prin care bolnavii trebuie să-şi aducă singuri medicamentele de care au nevoie după internarea în spital. Unităţile medicale nu vor mai fi obligate să asigure toate tratamentele, ci doar pe cele pe care le consideră necesare sau pe care le au. Prevederea se va regăsi în contractele pe care spitalele le vor încheia, de la 1 mai, cu casele de asigurări. Dacă, de exemplu, un pacient cu fractură are nevoie de tratament contra diabetului, unitatea medicală nu va mai fi obligată să i-l asigure. Pentru bolnavi va însemna o cheltuială în plus. Ministrul Sănătăţii, Nicolae Bănicioiu, ridică din umeri şi spune că această prevedere a fost introdusă în lege la solicitarea managerilor de spitale.


@ Befinden die sich in Europa?
Friedrich K
schrieb am 16.04.2014, 21:51 Uhr
@Jo da Drek

Verifică pe etichetă dacă este fabricat în România şi cumpără cu încredere, pentru că este de calitate bună şi la un preţ decent. Ai încredere că gestul tău simplu are urmări pe care nu le-ai fi crezut cu putinţă.
Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
Das Flugzeugtrager
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild


jodradek
schrieb am 17.04.2014, 08:13 Uhr
Molo locuieşte în Constanţa, iar taina botezului a primit-o la Biserica Sf. Mina, o bijuterie arhitecturală din Parcul Tăbăcărie. A avut parte de întreaga tradiţie în astfel de cazuri: a fost îmbrăcat într-o pânză albă, aşa cum sunt înveliţi pruncii, a fost stropit cu apa sfinţită şi apoi împărtăşit. În loc de faşă, la brâu i s-a legat steagul tricolor: roşu, galben şi albastru. Apoi a primit sfânta împărtăşanie. „Eşti curat ca un prunc“, i-a spus preotul.



Link

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.