Rumänien heute

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

orbo
schrieb am 10.07.2014, 18:49 Uhr
O poză
Cu malu' cu valu'

Friedrich... io mei... war er nun der Lieblingsreiseleiter alter Damen, die Libido, quatsch, am Lido, oder doch nur Strandfotograf?
jodradek
schrieb am 10.07.2014, 19:16 Uhr
@FriedrichK
clain aurel …

... dass Sie Ihre homoerotische Phantasien so deutlich offenbaren?

Wovon träumen Sie sonst?

jodradek
schrieb am 10.07.2014, 19:27 Uhr

Deutsche Welle: In Romania si ateismul este altfel


Link
getkiss
schrieb am 10.07.2014, 19:53 Uhr
Was, im orthodoxen Rumänien gibt es Atheisten?
getkiss
schrieb am 10.07.2014, 19:57 Uhr
Wovon träumen Sie sonst?

@Jodradek, der Traum von Friedrich K.?
Bist Du darum so matt, am frühen Morgen, Fritz?
Alpträume?
jodradek
schrieb am 10.07.2014, 19:59 Uhr
Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.


Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild



Vrei sa ai o vila superba, cu piscina in curte? Care sunt preturile

In zona Capitalei, dar si in apropiere de celelalte centre regionale ale tarii, achizitia unei case cu piscina proprie necesita, de regula, un buget de cel putin 100.000 de euro.


Link
_grumpes
schrieb am 10.07.2014, 22:50 Uhr (am 10.07.2014, 22:59 Uhr geändert).
achizitia unei case cu piscina proprie necesita, de regula, un buget de cel putin 100.000 de euro.

Auf dem Bild ist ein kleines Pissbecken zu sehen. Ein vernünftiges Schwimmbad kostet alleine um die 100.000,00 €. Betriebskosten dazu, und nicht zu wenig: Eine Befüllung mit Wasser ca.1.000,00 € plus die Chemie pro Saison um die 400,00 € , Stromkosten für die Filterpumpe usw.

Für Angeber a la Romania reicht der Tümpel aus dem Bild allemal.
gerri
schrieb am 11.07.2014, 08:00 Uhr (am 11.07.2014, 08:03 Uhr geändert).
Ziarul:Bună ziua Braşov/11.07.2014

Operatorii aeroportuari francezi au pus ochii pe Aeroportul de la Ghimbav.

Autor: Ionuţ DINCĂPublicat la 11 iulie 2014

Ambasadorul Franţei în România, Excelenţa Sa Francois Saint-Paul, a anunţat ieri, la Braşov, că operatorii care
administrează aeroporturile Metz-Nancy şi Paris sunt interesaţi de acest obiectiv şi sunt gata să participe la licitaţia pentru operarea sa.

Acesta a mai precizat că este foarte interesat fie de o colaborare pentru susţinerea şi extinderea Şcolii Kronstadt, fie de creare a unui pol de pregătire la Făgăraş, la şcoala profesională deschisă deja, dar susţinută deocamdată de prea puţine firme, chiar dacă ele sunt cu capital francez. „Ne dorim un bazin de angajaţi bine pregătiţi, care să fie formaţi şi angajaţi de investitorii francezi. Am avea astfel doi poli solizi de pregătire în judeţul Braşov, unul la Braşov şi unul la Făgăraş”, a mai spus ambasadorul.
Friedrich K
schrieb am 11.07.2014, 08:38 Uhr
Vrei sa ai o vila superba, cu piscina in curte?
Interessante Angebote

Wesentlich wichtiger wie das Vorhandensein eines Planschbeckens wären ein paar Angaben zu der Infrastruktur (Einkaufsmöglichkeiten, öffentliche Verkehrsmittel, Straßenzustand, Freizeitangebot, Arbeitsmöglichkeiten, Bevölkerungsstruktur, …). Egal wie „superb“ die Villa und wie groß das Planschbecken ist – wenn das Umfeld nicht stimmt ist alles für die Katz.

Wenn, z.B., das Freizeitangebot sich auf „Vinatoare de maidanezi“, inghitit „praf de Dimbovita“ und „Festivalul manelelor actuale“ beschränkt – na ja …

Der claine aurel kann uns bestimmt ein paar aussagekräftige Statements und Links nachschieben (vielleicht sogar Details zu der Homoszene).
Shimon
schrieb am 11.07.2014, 08:59 Uhr
De ce ii admiram pe nemti si atunci cand nu castiga la fotbal
Saptamana trecuta am fost in Frankfurt la o competitie sportiva. Impreuna cu cativa prieteni, am urmarit meciul Germania-Franta la televizor, pe o terasa.

Locul era plin de oameni imbracati in tricouri si vopsiti pe fata in culorile nationale. Beau bere, mancau carnati si se bucurau de dupa-amiaza insorita. Echipa lui Joachim Low a marcat, nemtii s-au bucurat vreme de cateva minute, iar, apoi, s-au intors cuminti la halbele de bere, la mancare si la meci.

Dupa calificarea in semifinale, pe strazi nu a fost niciun fel de nebunie. Treceau cateva masini cu steaguri care claxonau, din cand in cand, grupuri de tineri incepeau sa cante pe strada si sa strige in cinstea victoriei, dar germanii afisau mai multa satisfactie decat o bucurie disperata.
...
In momentul in care coruptia va fi anihilata, iar politicienii romani vor servi interesele celor care i-au votat, atunci si in Romania se va respira alt aer. Pana atunci, vom trai in harmalaia produsa de oportunistii care incearca sa ascunda faptul ca obiectivul lor principal e sa fure si sa scape nepedepsiti.
getkiss
schrieb am 11.07.2014, 09:32 Uhr
in Romania se va respira alt aer. Pana atunci, vom trai in harmalaia

Na pass auf Shimon, wenn Du solche Sachen zitierst, gehörst Du auch bald zu den "Faschisten, Rassisten und Nationalisten....neam de neamul tău"?
Shimon
schrieb am 11.07.2014, 09:40 Uhr
Ich pass immer auf - getkiss...
kranich
schrieb am 11.07.2014, 09:58 Uhr
Ich pass immer auf - getkiss...

Komisch. Ich dachte immer, das tut Gott für dich...
Shimon
schrieb am 11.07.2014, 10:00 Uhr
kranich - Ich pass immer auf - was Gott sagt!
kranich
schrieb am 11.07.2014, 11:22 Uhr
In welcher Sprache parliert ihr?

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.