Rumänien heute

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

orbo
schrieb am 19.03.2014, 22:46 Uhr
so ist das halt wenn man Rollen spielt...

Ja und nein. Mag sein, dass er schon mal gezielt provokante Positionen, ohne von ihnen überzeugt zu sein, einnimmt, sie "spielt". Doch jeden und jede(!), die ihm widersprechen, rücksichtslos geistige oder/und charakterliche Störungen zu attestieren und darin selbst Unzulänglichkeiten aufweist, gleichzeitig aber den Allwissenden mimt, ist die "Rolle" seines Lebens, wie er sie sieht - länger schon, als ich dabei bin. Kein Mensch verhält sich so nur zum Zeitvertreib.
getkiss
schrieb am 20.03.2014, 07:44 Uhr
ACHTUNG!!
Bei dem herunterladen von dem Link Lucky´s, hat mein Scanner 3 Viren/Trojaner gefunden!
orbo
schrieb am 20.03.2014, 07:51 Uhr
Ach so... Hatte mich schon gewundert warum die Menüs meines Browsers plötzlich in ungarischer Sprache sind.
TAFKA"P_C"
schrieb am 20.03.2014, 08:02 Uhr
getkiss, du hast da was falsch verstanden. Er ist der Virus.
getkiss
schrieb am 20.03.2014, 08:16 Uhr
Leute das war kein Witz!
orbo
schrieb am 20.03.2014, 08:36 Uhr (am 20.03.2014, 08:36 Uhr geändert).
Doch, doch... Er ist auch der Witz.
Harald815
schrieb am 20.03.2014, 17:21 Uhr
Den Mikola Bela scheinen sie nun los zu sein.
lucky_271065
schrieb am 20.03.2014, 17:45 Uhr
gerri
schrieb am 20.03.2014, 21:34 Uhr (am 20.03.2014, 21:38 Uhr geändert).
Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
http://www.imgbox.de/users/public/images/P39pYZFqRE.jpg
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild

Ziarul:Adevarul

Costel Oprea Cluj-Napoca, un oraş retrocedat. Ce le mai rămâne românilor? 20 martie 2014, 18:35

Biserica catolică revendică sediul Univertăţii Babeş-Bolyai din străzile Universităţii nr.7-9, Kogălniceanu nr.1 şi 2, dar şi sediul Facultăţii de Litere a acestei universităţi din strada Horea nr.31 FOTO Adevărul Capitala Transilvaniei este asaltată de cereri de retrocedări de imobile, venite în special din partea bisericilor maghiare, a bisericii greco-catolice şi a comunităţilor evreieşti. În urma înţelegerilor politice de la Bucureşti, se va da deschide Cutia Pandorei, cu efecte dramatice asupra oraşului Cluj-Napoca.
getkiss
schrieb am 20.03.2014, 23:36 Uhr
Închipuieţi!
efecte dramatice asupra oraşului Cluj-Napoca
Ne mai pomenit!
Să fii obligat să dai înapoi, ce-ai luat cu japca....
jodradek
schrieb am 21.03.2014, 00:25 Uhr
Arhiepiscopia Romano-Catolică de Alba-Iulia a depus la Primăria Cluj-Napoca cereri de retrocedări a peste 60 de imobile şi terenuri situate în capitala Transilvaniei, cele mai multe situate în centrul oraşului. Această instituţie religioasă maghiară s-a autointitulat moştenitoarea bunurilor deţinute în perioada interbelică de cultul catolic din Ardeal (nu ştim pe ce considerente o instanţă din Miercurea Ciuc i-a recunoscut acest drept).



Ne mai pomenit!
Asa ar putea si Ungaria sa ceara inapoi toata Transilvania, doar a fost luata cu japca.
kranich
schrieb am 21.03.2014, 04:02 Uhr
Asa ar putea si Ungaria sa ceara inapoi toata Transilvania, doar a fost luata cu japca.

Asta o face - chiar dacă indirect - de zeci de ani! Se vede că nu te tragi din Ardeal...
getkiss
schrieb am 21.03.2014, 07:27 Uhr

Asa ar putea si Ungaria sa ceara inapoi toata Transilvania, doar a fost luata cu japca.

Pentru că veni vorba de biserică:
"Vorba păcătosului adevăr grăieşte"
gerri
schrieb am 21.03.2014, 08:26 Uhr (am 21.03.2014, 08:29 Uhr geändert).
Ziarul:Adevarul-21.03.2014

VIDEO Transnistria sărbătoreşte eliberarea de sub jugul româno-fascist

Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
http://www.imgbox.de/users/public/images/tNcpPEuS1K.jpg
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild


Buletinul de ştiri în limba română de la televiziunea publică din Transnistria, 18 martie 2014. Aşteptând anexarea la Federaţia Rusă, transnistrenii comemorează 70 de ani de la eliberarea de sub jugul româno-fascist.
getkiss
schrieb am 21.03.2014, 08:46 Uhr
cereri de retrocedări de imobile, venite în special din partea bisericilor maghiare, a bisericii greco-catolice şi a comunităţilor evreieşti

Autorul tratează problema retrocedării imobilelor Sub aspect strict etnic. Vorba vine:
Românii sunt majoritari în Ardeal, deci Transilvania trebuie ca a fost alipita Romaniei pe drept.
Ca acest lucru nu este adevarat in Crimeea, Transnistria si Gagauzia e de la sine inteles

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.