Rumänien heute

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

lucky_271065
schrieb am 26.07.2014, 12:42 Uhr
Blaga îi răspunde lui Băsescu: Am înţeles mesajul „Adio, PDL”. Preşedintele să meargă el pe drumul său alături de Udrea. Îl concurează pe Ponta la funcţia de mincinos-şef

(...) Blaga îi răspunde lui BăsescuÎn opinia sa, ”este imoral din partea preşedintelui să se refere astăzi la viitorul Partidului Democrat Liberal, pe care l-a numit «partid de fesenişti», căruia i-a spus «Adio!» şi pe care a încercat în repetate rânduri să îl distrugă”.

”Îi transmit domnului preşedinte că nu este frumos să-l concureze pe Victor Ponta la funcţia de mincinos-şef. Sper că nu este prevăzută în pactul de coabitare susţinerea reciprocă a minciunilor. În context, este surprinzător faptul că preşedintele Băsescu spune astăzi aceleaşi minciuni susţinute de premierul Ponta în urmă cu numai două zile referitoare la modul în care s-au desfăşurat lucrurile în vara anului 2012. Vreau să-i transmit preşedintelui Băsescu că PDL a înţeles perfect mesajul «Adio PDL!». Noi mergem pe drumul nostru, după cum dânsul ar trebui să meargă pe drumul său alături de Elena Udrea şi partidul său. Ce face în continuare nu-i garantează decât un final de mandat lipsit de eleganţă şi tact”, declară Vasile Blaga.


lucky_271065
schrieb am 26.07.2014, 12:44 Uhr
@getkiss

Einen Dr. Stoiber mit einem Dr. Ponta gleich zu setzen?

Habe ich das etwa getan? Was den Unterhaltungswert betrifft, scheint mir Stoiber weit überlegen.
lucky_271065
schrieb am 26.07.2014, 12:55 Uhr (am 26.07.2014, 12:56 Uhr geändert).
DESFRÂNARE. Românii fac schimb de parteneri. Cum a prins curentul swing în România: „La etaje, sunt camerele. Nu e nimic obligatoriu. Prezervativele sunt din partea casei“

Campanii Gândul - Şapte păcate ale românilor

Rumänien scheint sich dem "Westen" immer mehr anzupassen...
lucky_271065
schrieb am 26.07.2014, 13:05 Uhr
90 de tineri au făcut trei luni de practică la Renault România. Ce SALARII ar putea primi dacă vor fi angajaţi

(...) 90 de studenţi şi masteranzi din toată ţara au făcut practică la Renault România timp de trei luni, între aprilie şi iunie 2014, iar alţi 22 continuă şi în afara acestei perioade. În ultimii doisprezece ani, 1.250 de studenţi au făcut practică la Renault România, iar o treime dintre aceştia au fost angajaţi de către companie. Salariul mediu net la Dacia este de 3.154 de lei (700 de euro), iar venitul mediu net lunar al unui salariat ajunge la aproape 3.700 de lei (820 euro), luând în calcul toate bonusurile şi primele, potrivit ZF.


Practică la Renault România
jodradek
schrieb am 28.07.2014, 08:52 Uhr
@jodradek
In den siebenbürgischen Dörfer wo ich durchgefahren bin, sieht zum Teil sehr öde, traurig aus.

Grüße aus Rumänien.


Sonst Rumänien entwickelt sich weiter.
Am Meer ist nach wie vor phantastisch.
Ein Super-Sommer.
Slash
schrieb am 28.07.2014, 10:17 Uhr
Sonst Rumänien entwickelt sich weiter.
Von der Bananenrepublik zur Gurkenrepublik?

Am Meer ist nach wie vor phantastisch.
Ein Super-Sommer.

Uuuiiihh, ich platze gleich vor Neid - geht alle schnell in Deckung sonst kriegt ihr die Kaffeeflecken nicht mehr raus...
_grumpes
schrieb am 28.07.2014, 11:03 Uhr
Am Meer ist nach wie vor phantastisch.
Ein Super-Sommer.


Klasse, da verblasst der Siebenbürger vor Neid :
Davon hab ich schon immer geträumt, hoffentlich bekomme ich dann auch einen Platz an der Sonne.

Mamaia - iulie 2013
Slash
schrieb am 28.07.2014, 11:20 Uhr
Mamaia - iulie 2013
Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
... und es hat boom gemacht
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild
Slash
schrieb am 28.07.2014, 12:16 Uhr
Sonst Rumänien entwickelt sich weiter.
Rumänien: Kanalkinder in Bukarest
kranich
schrieb am 28.07.2014, 13:33 Uhr
"Mamaia iulie 2013": Im Vergleich zu den Siebziger Jahren - seit damals habe ich die perla Litoralului nicht mehr besucht - ist Mamaia tatsächlich viel beliebter... geworden.
jodri hatte dort bestimmt geruhsame... Tage, sodass er seine "Arbeit" hier mit neuen Kräften... fortsetzen kann.
Mynona
schrieb am 28.07.2014, 18:07 Uhr (am 28.07.2014, 18:09 Uhr geändert).
_grumpes
schrieb am 28.07.2014, 18:17 Uhr (am 28.07.2014, 18:17 Uhr geändert).
nein Danke....dann ist mir sowas lieber:
Bedenken solltest Du auch dort haben.
@kranichs Vorliebe für solche geogr. Kuriositäten(Schönheiten) ,
könnte ihn plötzlich an den Strand spülen.
Mynona
schrieb am 28.07.2014, 18:27 Uhr
Nene, Kranich zieht's eher in die Karibik ;-)
Das ist alles Kroatien :-)
gerri
schrieb am 28.07.2014, 21:36 Uhr
Monitorul Expres, 28.07.2014.

Persoanele fizice cu mai multe case nu vor mai fi impozitate suplimentar
Persoanele care deţin mai multe proprietăţi în afara celei de domiciliu nu vor mai fi impozitate suplimentar, conform sistemului aplicat în ultimii ani,[.]


@ Wer hat wird noch belohnt,die Anderen sind wohl selber schuld....
Friedrich K
schrieb am 28.07.2014, 22:30 Uhr
Sonst Rumänien entwickelt sich weiter.
Am Meer ist nach wie vor phantastisch.

Dreck für Jo da Dreck - Mizerie de cinci stele pe litoralul romanesc – mizerie la pachet (all inclusive), oder Olimp, statiunea balariilor si a maidanezilor

Man fühlt sich heimisch, man fühlt sich wohl - alles entwickelt sich weiter.

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.