Rumänien heute

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

_Gustavo
schrieb am 10.08.2016, 22:23 Uhr
gerri
schrieb am 10.08.2016, 23:45 Uhr (am 10.08.2016, 23:48 Uhr geändert).
@ Nicht schlecht, doch war es viel zu wenig was Sie vom Land und Leute gezeigt haben,mehr wäre schön gewesen da vorhanden.
gerri
schrieb am 11.08.2016, 18:45 Uhr

Ziare.ro: Vineri intră în vigoare Legea 57 / 2016, prin care salariații pot cere "concediu plătit de acomodare".

@ Ich glaube die sind schon im Endstadium des Kommunismus angelangt,Schlaraffenland......
edka
schrieb am 07.09.2016, 15:37 Uhr
_Gustavo
schrieb am 19.09.2016, 13:29 Uhr
Romania nu a mai putut fi salvata de taranii sai
Romania se confrunta cu un al treilea val al imposturii academice de masa. La fel ca si in primele doua, cel din anii '50 si cel din anii '80, efectele negative vor fi devastatoare.
Thomas David
schrieb am 19.09.2016, 17:50 Uhr
napocanews.ro : Bataie într-un club din Timisoara, capitală culturală europeană 2021. 12 bărbați romi au atacat doi tineri scandând: ”Moarte românilor…”
Scene cumplite s-au desfasurat intr-un club de manele din Timisoara,capitală culturală europeană 2021, după ce un grup de 12 bărbati de etnie roma a atacat alti doi clienti din club.Așa ceva nu s-ar fi putut întâmpla la Cluj-Napoca unde poliția locală își face datoria.

Martorii sustin ca totul a plecat de la un grup de barbati de etnie romă, format din 12 persoane vizibil ametite de alcool. “La un moment dat, unul dintre romi, Ghipteru Mondialu, ca asa il stie lumea pe Facebook, a inceput sa urle in gura mare: ,,Moarte romanilor, a inceput sa jigneasca lumea, sa ii faca pe romani fraieri, saraci si parliti, pana ce unul dintre baieti s-a saturat si l-a rugat sa inceteze cu scandalul si cu jignirile la adresa romanilor. In momentul ala a inceput haosul”, a spus unul dintre martori, citat de Vocea Timisului.
“Doi romani au fost batuti rau de tot: cel care a intervenit si l-a rugat pe unul dintre ei sa inceteze cu injuriile, acesta fiind si omul de ordine din clubul Ankara si un alt insotitor al acestuia. I-au batut cu scaunele, le-au dat cu sticlele in cap, i-au calcat in picioare la propriu. A fost ca in filme. Peste tot era numai sange…”, povesteste un alt martor ocular, conform Vocea Timisului via Știrile ProTV.

Desi politia a venit la fata locului, agresorii s-au facut nevazuti. O ancheta a fost deschisa si barbatii sunt in continuare cautati de politie.
Diana -->
schrieb am 10.10.2016, 18:54 Uhr
getkiss
schrieb am 10.10.2016, 19:03 Uhr
Rumänische Türen sind einbruchsicher.

Normal, wenn rumänische Sonderkommando´s mit Werkzeug wie im Mittelalter arbeiten: Prellbock
Diana -->
schrieb am 10.10.2016, 20:38 Uhr
Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
Prellbock
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild



Rammbock
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild


Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
Alter Bock
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild
getkiss
schrieb am 10.10.2016, 22:47 Uhr
Danke für Korrektur/Idee
Johann
schrieb am 11.10.2016, 19:30 Uhr
Dosarul Bechtel a fost cel mai păgubos contract încheiat de România în materie de autostrăzi, pentru că am plătit 1,4 miliarde euro pentru doar 52 de kilometri de autostradă, realizaţi în 10 ani. Contractul a fost încredinţat direct, fără procedură de licitaţie. Preţul estimat a fost de 5,4 milioane de euro pe kilometru.

Der Vertrag kann nicht mehr aufgefunden werden und die Strafverfolgung wurde beendet ;-)

Weitere Infos EVZ
gerri
schrieb am 12.10.2016, 07:43 Uhr
@ Prietenii americanii.....
gerri
schrieb am 12.10.2016, 10:32 Uhr (am 12.10.2016, 10:34 Uhr geändert).
Ziarul: Gandul,12.10.2016

"Rusia şi China intensifică exerciţiile militare comune ca reacţie la sistemele antirachetă americane."

@ Eine ganz normale Reaktion,auf das unnötige Heranschleichen an die russischen Grenzen.
Wegen was,wegen der zweideutigen Ukraine,wegen der Krim,die Russland gehört?
Johann
schrieb am 13.10.2016, 19:22 Uhr
Shimon
schrieb am 19.10.2016, 09:13 Uhr
Rumänien „Hier wollen alle Flüchtlinge jetzt drüber“

Viele Flüchtlinge wollen über Rumänien nach Westeuropa reisen, doch die Grenzschützer sind vorbereitet: Geräte messen Körperwärme. Das erschwert das Verstecken – erhöht aber die Risikobereitschaft.

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.